Fudbal: Tuzla City – Željezničar 2:0!

U okviru 21. kola fudbalske m:tel Premijer lige BiH Tuzla City je na stadionu Tušanj savladala Željezničar sa 2:0 te je tako u dva kola nastavka sezone, pod vodstvom Husrefa Musemića,  osvojila maksimalnih šest bodova.

Plavi sa Grbavice prvi su zaprijetili. Igrala se peta minuta kada je iz dosta teške pozicije Ramović šutirao pored gola.

Tri minute poslije dosuđen je jedanaesterac za domaće. Rustemovića je u šesnaestercu nedozvoljeno zaustavio Šehić. Siguran izvođač penala bio je Mišić.

Željezničar je pokušao izjednačiti u 26. minuti, ali je Muminović zaustavio snažan šut Juričića.

Sjajnu priliku za 2:0 Tuzla City je imala u 40. minuti. Brkić je centrirao, a lopta koju je glavom okrznuo Ubiparip završila je pored same stative.

U drugom poluvremenu gosti su pokušavali doći do izjednačenja dok je Tuzla City uspješno čuvala minimalno vodstvo. U sudijskoj nadoknadi susreta domaći su potvrdili pobjedu i to nakon akcije rezervista u ovom meču. Argentinac Doffo je sjajno proigrao Maksimovića koji je rutinski matirao Fejzića.

Već u srijedu ove dvije ekipe će ponovoi odmjeriti snage na stadionu Tušanj i to u okviru čevrtfinala Kupa BiH.