Futsal: Jarčevi ubjedljivi u derbiju protiv Brotnja

SALINES TUZLA CITY je u derbiju 8 kola futsal lige BiH ubjedljivo savladao Brotnjo iz Čitluka 9-3.Od samog početka vidjela se želja i htijenje domaćina, da dokažu da su ekipa koja ima kvalitet dostojan prvaka BiH.Do desetog minuta je nagovješten pobjednik. U strijelce su se upisivali redom Davor Arnautović, Mladen Kocić i Slobodan Rajčević.Uslijedio je relativno miran period u kojem su Jarčevi kontrolisali utakmicu uz par izglednih prilika, koje je golman Dujmović uspio odbraniti.Završnica prvog poluvremena je donijela i nešto oštriju igru koja je rezultirala velikim brojem prekršaja,a  Josip Sesar pogadja za 4:0.Tim rezultatom se i otišlo na odmor. Prvo uzbuđenje i prvi gol u 27. minuti, a ovog puta na strani gostiju,  rezultat je na 4:1 smanjio Marin Suton. Tek u 30. minuti, lijepa akcija Jarčeva je krunisana golom za 5:1, ovoga puta strijelac je bio Nikola Matijević. 32.minut je i za 6:1 pogađa Deni Imširović nakon odlične individualne akcije. U istoj minuti gosti smanjuju rezultat na 6:2, preko Vinka Prusine. Na 7:2 povisio je opet Davor Arnautović.  Glavom je lobovao gostujućeg golmana, u  35. minutu utakmice. Igrao se 38. minut kada se i Benjamin Avdić upisuje u strijelce i mijenja rezultaz na semaforu na 8:2. U istom minutu utakmice, još jedan strijelac u domaćoj  ekipi. Za 9:2 pogađa mladi Zijad Ramić. Do kraja ove utakmice još jedan lob glavom.Vinko Prusina, u 39. minutu lobuje golmana domaćih Milanovića i smanjuje rezultat na 9:3, čime postavlja i konačan rezultat susreta.