U subotu na međunarodnom turniru u ritmičkoj gimnastici „Banja Luka Open 2023“ u konkurenciji od 190 gimnastičarki, nastupilo je i 17 takmičarki kluba ritmičke gimnastike ”Sloboda” u individualnom programu. Osvojile su 14 medalja od kojih 5 zlatnih, 5 srebrenih, 4 bronzane medalje i 1 pehar.
Gimnastičarke koje su osvojile medalje:
“A” program
– Amila Bećirović – 1 pehar, 1 srebrena, 3 bronzane medalje
– Nisa Šečerbegović – 2 zlatne medalje
– Esma Huskanović – 2 srebrene
„B” program
– Nadja Bektić – 1 zlatna medalja
– Uma Šečerbegović – 1 zlatna medalja
– Sajra Ramović – 1 zlatna medalja
– Asja Selimović – 1 srebrena medalja
– Ela Velagić – 1 srebrena medalja
– Sara Selimović – 1 bronzana medalja
Sljedeći vikend gimnastičarke KRSG ”Sloboda” učestvovat će na internacionalnom turniru ritmičke gimnastike “Victoria Cup” koji će se održati u Sofiji (Bugarska).
