Na poziv menadžmenta Šišedžam sode, delegacija Vlade Tuzlanskog kantona, na čelu sa premijerom Begom Gutićem, danas je boravila u posjeti ovoj kompaniji. Razgovarano je o problemima sa kojim se Šišedžam Soda susreće i u kojima bi im Vlada mogla pomoći. Riječ je o cijeni prevoza u željezničkom saobraćaju, obezbjeđenju kontinuiranog snabdjevanja ugljem i o cijeni koštanja osnovne sirovine u proizvodnji sode – slanice. Iz Vlade Tuzlanskog kantona su obećali pomoć u rješavanju ovih problema jer je riječ jednom od najvećih izvoznika na području FBiH.
– Konkretno smo se dogovorili da u narednom periodu organizujemo jedan sastanak sa premijerom Novalićem, obzirom da se radi o dva problema u nadležnosti federalne Vlade tj. obezbjeđivanju potrebnih količina uglja i cijeni koštanja željezničkog transporta. A kada je u pitanju problem cijene koštaanja slanice, zaduženja je dobio ministar Mićanović, koji će zajedno sa menadžmentima Rudnika Soli i Šišedžam Sode izanalizirati trenutnu situaciju i predložiti eventualna rješenja, objasnio je premijer Gutić.
