CEV Srebrna liga: Novi poraz odbojkaša BiH

0
15

Muška odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom je okončala nastup u CEV Srebrnoj ligi. Izabranici selektora Edina Bakovića sinoć su u Lukavcu u posljednjem 6. kolu A grupe izgubili od selekcije Grčke sa 3:0, po setovima je bilo 25:16, 25:20 i 25:21.

Prvi set u početku je donio izjednačenu igru, da bi potom Grci napravili seriju od 4:0, nakon čega su prednost povećavali do 9 poena razlike 25:16. Nešto bolju igru naši odbojkaši prikazali su u drugom setu. Imali su čak i seriju od pet vezanih poena kojima su došli do 10:9, nakon čega su gosti ubacili u brzinu više i riješili set u svoju korist sa 25:20. Sigurnom igrom Grci su osvojili i treći set. Nisu se namučili i na kraju su slavili sa ubjedljivih 3:0.

Grčka je ovom pobjedom osvojila prvo mjesto u grupi i plasirala se u finale CEV srebrne lige.

Naša selekcija takmičenje je završila kao posljednjeplasirana u grupi A sa jednom pobjedom i pet poraza, koliko ima i Mađarska, koja ima bolji set količnik.